SEO Ajansı İstanbul - İstanbul SEO Ajansı Dijitalox

SEO Ajansı İstanbul

İstanbul SEO Ajansı SEO Nedir ? Ne Yapar ?
İlk başta SEO’yunun kelime anlamından başlamak gerekise; SEO kelimesi, Search Engine Optimization ifadesinin baş harflerinden oluşmaktadır. Türkçe karşılığı ‘Arama Motoru Optimizasyonu’ olarak ifade edilmektedir. SEO çalışmasını inceleyecek olursak isminden de anlaşılacağı üzere internet projelerinin arama motorlarına, belli başlı kurallar ile uygun hale getirilmesi ve sitelerin aramalarda üst sıralara çıkmasını sağlayan bir çalışma olarak nitelendirebiliriz. Aşağıda yer alan videomuzu izleyerek aklınızdaki sorulara cevap bulabilirsiniz.
Google SEO Çalışması Nasıl Yapılır?
Günümüzde en çok kullanılan arama motoru “Google” olduğu için SEO ve internet kurallarını belirleyen kuruluş da “Google” olmuştur. “Google”, aramalarda her zaman kaliteli ve popüler sitelere öncelik vermektedir. Kalite dediğimiz konu, site içi optimizasyonlar, popülerlik konusu da site dışı yapılan çalışmalar olarak değerlendirilmektedir. SEO çalışmasının aslında bir ön hazırlığı ve planlaması mevcuttur. Yapılacak doğru analizler doğrultusunda ilerleyen projeler her zaman başarıya ulaşabilmektedir. Şimdi bu konuları alt başlıklar halinde inceleyerek nasıl SEO çalışması yapılır? Sorusuna cevaplar bulacağız.
Metin ve Görsel İçerik Optimizasyonu
Site içeriğimizde kullandığımız metinlerin, özgün ve okuyuculara keyif veren bir akışta olması en önemli konular arasındadır. Sitemiz için hazırladığımız yazılarımız ne kadar kaliteli ve doğal olursa, o kadar kişi içeriklerimizi okuyacak ve sayfamızda zaman geçirecektir. İçeriklerimizde kullandığımız görsellerimizde en az metin içeriklerimiz kadar önem teşkil etmektedir. Sitemizde kullandığımız görsellerimiz özgün ve kaliteli olması hem sitemizin kalite puanını yükseltecek hem de ziyaretçilerimizin gözünde özgün bir izlenim bırakacaktır.
Site İçi SEO Nedir? Nasıl Yapılır? (On-Page SEO)
Arama motorları, web sitelerine belirlenen kurallar dahilinde kalite puanları vermektedir. Bu kalite puanları, sitemizin genelinde kullandığımız metin ve görsel içeriklerimiz, temiz ve hızlı kod yapısı, kullanıcı dostu ara yüz ve belli başlı arama motoru etiketleri ile sağlanmaktadır. Site içi optimizasyonunda temel amacımız, kaliteli ve kullanıcı yararı olduğumuzu arama motorlarına kanıtlamaktır. Bir web sitesi nasıl kullanıcı dostu olur? Sitemi nasıl hızlandırmalıyım?
Dış SEO Çalışması Nedir? Nelere Dikkat Edilmelidir? (Off-Page SEO)
Dış SEO çalışması, isminden de anlaşılacağı üzere site dışında gerçekleşen tüm etkileşimi ve paylaşımları içermektedir. Bu çalışmayı internet projelerinin popülaritesini ve bilinirliğini arttırmak olarak da düşünebiliriz. Site dışı SEO, oldukça hassas ve dikkat edilmesi gereken bir konudur. SEO çalışmasında en büyük hataların yapıldığı ve sitelerin Google’dan silinmesine kadar giden yolun en büyük nedenleri arasında; Google’ı kandırmaya yönelik yapılan site dışı paylaşımları gösterebiliriz. Doğallıktan uzak ve suni popülerlik ile gerçekleştirilen site dışı çalışmalar, bugün olmasa bile yakın gelecekte sitemizi tehlikeye atacaktır. Google, bu gibi suni paylaşımları tespit etmek üzere üst düzey performans göstermektedir. Olumsuz tespitlere maruz kalan web siteleri, zamanla sıralamalarda kayıplar yaşayarak geri dönüşü zor yollara girmektedir.
Premium SEO

SEO Ajansı İstnabul

SEO ile hem marka bilinirliğini en üst seviyeye çıkarak marka bilinirliği sonucu en kaliteli müşteri pörtföyüne ulaşmaya ne dersiniz…

Rakiplerinizi sizden daha iyi tanıyoruz!

Rakiplerinizi sizden daha iyi tanıyoruz!

Rakip Analizini Dijitalox’a Bırakın ! Haftalık Rakip Raporlamaları

Dünyanın En İyi Analiz Programları..

ALEXA Lisanslı Yönetim AHREFS Lisanslı Yönetim MOZ Pro Lisanslı Yönetim